S’dihet kur fillojnë procedurat për themelimin e Fondit për veriun

14:16 / 26.02.2013

Zyra e Përfaqësuesit Special të Bashkimit Evropian në Kosovë nuk ka dhënë ndonjë detaj se kur do të fillojnë procedurat për themelimin e Fondit për veriun.

Nga kjo zyrë është thënë se marrëveshja për Doganat ishte një nga rezultatet më të prekshme të bisedimeve. Ndërsa çështjet praktike tani janë duke u definuar dhe zbatuar, raporton Radio Kosova.

Por, sipas zyrës së BE-së në Kosovë është në dorën e të dy palëve të japë detajet e marrëveshjes së arritur. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.