Sopa është vrarë

16:05 / 2.02.2013

Ish-zyrtari i lartë i Qeverisë së Kosovës, Hamdi Sopa, është vrarë. Dyshimet për këtë janë vërtetuar nga Instituti i Mjekësisë Ligjore të Kosovës i cili tashmë ka kryer obduksionin dhe se raportin i ka dorëzuar prokurorisë.

Sipas burimeve të gazetës Kosova Sot në raportin e Mjekësisë Ligjore, thuhet se Sopa ishte vrarë, para se të hidhej nga kati nëntë i banesës së tij.

Ndërkohë që prokuroria po vazhdon hetimet për vdekjen e 59 vjeçarit, raportohet edhe për fakte të reja.

Sipas hetimeve fillestare dyshohet se Sopa ishte goditur me thikë fillimisht dhe pasi që plagët nuk ishin vdekjeprurëse atë e kanë hedhur nga ballkoni i banesës, shkruan “Bota Sot”, e cila thirret në burime të saj.

Gjithnjë sipas saj, të dyshuarit kryesor për vrasje janë familja e tij, bashkëshortja dhe dy vajzat e tij, si dhe një person i gjinisë mashkullore i cili është parë në vendin e ngjarjes në momentin që viktima ka rënë nga ballkoni.

Kjo është zbuluar nga një video amatore të cilën e kishte bërë një kalimtare rasti e cila për shkak të zhurmës së madhe, nga kureshtja kishte xhiruar gjithçka, shkruan kjo gazetë.

Sot janë bërë katër ditë që nga vdekja e Hamdi Sopës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.