Sulm ndaj personit zyrtar, dënohet me 20 ditë burg

10:53 / 11.12.2012

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar një person në Gjilan pasi ka fyer, kanosur e më pas e ka sulmuar fizikisht një zyrtar të Korporatës Energjetike të Kosovës, i cili ishte duke bërë çkyçjen e borxhlinjve.

Policia njoftoi se i dyshuari është dërguar në procedurë të shpejtë para Gjykatës Komunale në Gjilan, ndërsa Gjykata të dyshuarin e ka dënuar me 20 ditë burg.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që i njëjti ka fyer, kanosur e më pastaj e ka sulmuar fizikisht viktimën mashkull K/Shqiptar zyrtar i KEK-ut derisa i njëjti ishte duke bërë çkyqjen e borxhlinjve. Nuk raportohet për të lënduar”, thuhet në kumtesë.

I dënuari është dërguar në vuajtje të dënimit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.