Sulmuesi i mbrëmshëm serb, ishte arrestuar edhe më parë

16:57 / 5.02.2013

Burime të sigurta nga veriu kanë bërë të ditur se serbi i arrestuar për shpërthimin e mbrëmshëm në “Lagjen e Boshnjakëve” me ç’rast dy fëmijë të komunitetit serb kishin pësuar lëndime, ka qenë i arrestuar edhe më parë për vepra të ngjashme.

“Srgjan Stojanovic është arrestuar për një rast të eksplodimit edhe në vitin 2003 që ka ndodhur në Shtërpcë”, kanë thënë burimet e Kosovapressit.

Ndryshe, ky person vazhdon të mbahet në polici si i dyshuar për rastin e shpërthimit të mbrëmshëm në Lagjen e Boshnjakëve në veri të Mitrovicës. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.