Të martën hapen tri tema në dialogun Beograd-Prishtinë

19:53 / 3.02.2013

Rundi i ri i dialogut teknik ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës në Bruksel do të vazhdojë të martën, më 5 shkurt, i deklaroi agjencisë serbe Tanjug shefi i ekipit teknik serb për negociata, Dejan Pavicevic.

“Temë do të jetë aranzhmani teknik lidhur me oficerët për lidhje (ambasadorët) ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, kurse paralelisht me këtë do të hapen edhe temat e ardhshme në dialog - telekomunikacioni dhe energjetika”, deklaroi Pavicevic, transmeton Koha.net.

Prishtina tashmë ka caktuar ambasadorin e saj Lulzim Peci për shef të zyrës së Kosovës në Beograd, kurse sipas disa paralajmërimeve të mëhershme, pikërisht Pavicevic do të duhej të emërohej oficer serb i ndërlidhjes në Prishtinë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.