Të shtëna armësh në veri të Mitrovicës

11:38 / 22.01.2013

Të shtëna të herë pas hershme me armë zjarri të cilat janë dëgjuar po thuajse gjatë gjithë natës së mbrëmshme në ‘Lagjen e doktorëve’ në veri të Mitrovicës, kanë shqetësuar tej mase banorët shqiptarë të kësaj lagje me popullatë të përzier.

Bashkim Myftari, banor i kësaj lagje, ka thënë për “Kosovapress”, se familja e tij ka qenë nën ankth gjatë natës së mbrëmshme për shkak të krismave nga armë të ndryshme automatike. Sipas tij, serbët e lagjes kanë shtënë me armë pa precizuar nëse kanë pasur ndonjë aheng.

Të shtënat me armë në këtë lagje i ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Besim Hoti.

“Policia është njoftuar për të shtënat në afërsi të ‘Lagjes së doktorëve’. Njësitë policore kanë dalur në vendin e ngjarjes, por nuk kanë arritur të precizojnë lokacionin e saktë, pasi nuk është gjetur asnjë gjurmë”, ka thënë Hoti, duke shtuar se hetimet rreth këtyre të shtënave janë në proces. /Telegrafi/

 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.