Tentim vrasje me thikë në Ferizaj

17:53 / 29.01.2013

Mbrëmë rreth orës 19:30, në stacionin e autobusëve në Ferizaj, është therur me thikë F. A. 20 vjeçar nga një fshat i rrethinës.

Të lënduarit i është dhënë ndihma e parë në shërbimin e urgjencës të spitalit të Ferizajt, ndërsa i njëjti, për trajtim të mëtutjeshëm është bartur në QKUK në Prishtinë.

Sipas informacioneve nga Qendra klinike, gjendja shëndetësore e të plagosurit është jashtë rrezikut për jetën, transmeton Koha.net.

Nga policia raportohet se ngjarja ka ndodhur pas një përleshjeje në stacionin e autobusëve ndërmjet viktimës dhe të dyshuarit, (R. R. 20 vjeçar), i cili kishte ikur nga vendi i ngjarjes dhe është në kërkim nga policia.

Sipas dëshmitarëve, i dyshuari dhe viktima edhe më parë ishin përleshur ndërmjet veti. Me urdhër të prokurorit, rastin është duke e hetuar Njësiti rajonal i hetimeve në Ferizaj. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.