Tentim vrasje ndaj punëtorit të Zyrës Administrative në veri

8:54 / 26.02.2013

Një shpërthim tjetër ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:00 në ballkonin e një banese të një qytetari serb në qendër të veriut të Mitrovicës, por nuk ka të lënduar në njerëz.

Burime të “Kosovapressit” bëjnë të ditur se në atë banesë jeton Nemanja Kokeric, i cili është punëtor i Zyrës Administrative në veri të Mitrovicës, dhe incidenti ndërlidhet me sulmin e grupeve të caktuara kriminale ndaj qytetarëve serbë të cilët punojnë në institucionet e Kosovës.

Shefja e Zyrës Administrative në veri të Mitrovicës, Adrijana Hoxhiq, ka konfirmuar për “Kosovapress” se Nemanja Kokeriq është punëtor i kësaj zyre.

“Ky është një tentim vrasje ndaj Zyrës tonë dhe punëtorëve të saj dhe asgjë më shumë”, ka thënë shkurt Hoxhiq.

Pas incidentit, kanë intervenuar njësitë e zjarrfikësve, ndërsa në vendngjarje kanë dalë edhe pjesëtarët e policisë të stacionit veri për të hetuar ngjarjen. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.