Tetovë, ndalohen 11 emigrantë ilegalë shqiptarë

18:18 / 12.06.2013

Policia e Maqedonisë, sot në mëngjes, ka arrestuar 11 shtetas shqiptarë, të gjithë emigrantë ilegalë që po punonin në rajonin e Tetovës.

Sipas njoftimit të Ministrisë së Brendshme, shtetasit shqiptarë të moshave 23 deri 51 vjeç u ndaluan në një objekt banimi në Tetovë dhe se pas verifikimit të të dhënave të tyre u konstatua se ata kishin qëndrim të parregulluar dhe punonin në të zezë në territorin e Tetovës, transmeton INA.

Policia e Tetovës tha se shtetasit shqiptarë ishin nga Pogradeci dhe Librazhdi. Ndaj tyre janë ndërmarrë masat e verifikimit dhe hetimit, dhe se policia po shqyrton mundësinë e tyre të përfshirjes në akte kriminale. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.