Thaçi falënderoi Majkon për kontributin e tij gjatë luftës së UÇK-së

17:13 / 27.12.2012

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi priti sot në një takim ish-kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Pandeli Majko, të cilin e falënderoi për kontributin që dha ai dhe i gjithë populli shqiptar gjatë luftës çlirimtare të Kosovës.

Kryeministri Thaçi e ka njoftuar ish-kryeministrin Pandeli Majko me zhvillimet e fundit, dhe poashtu shprehu besimin e tij se si komb, shqiptarët do të jetojnë në një hapësirë të përbashkët integruese. 

Thaçi potencoi edhe përkushtimet e Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe të gjitha institucioneve kosovare për përmbushjen e të gjitha standardeve demokratike për integrimin në Bashkim Evropian dhe në NATO. 

Ish-kryeministri Majko ka falënderuar kryeministrin Thaçi për pritjen e përzemërt dhe miqësore dhe ka theksuar se Republika e Kosovës e ka të sigurt perspektivën integruese evropiane. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.