Thaçi, nga Brukseli në Seul

19:57 / 20.02.2013

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi pas përfundimit të takimit me Ivica Dacicin në Bruksel, është nisur drejt Koresë Jugore.

Për vizitën e kryeminsitrit në Korenë e Jugut ka njoftuar ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, në rrjetin social Twitter.

“Vizita e Kryeministrit në Korenë e Jugut shënon vizitën e parë zyrtare Seul!”, ka shkruar Çitaku.

Koreja Jugore është ndër vendet e para që e kanë njohur pavarësinë e vendit tonë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.