Thaçi njoftoi LDK-në dhe SLS-në për bisedimet

12:40 / 27.02.2013

Kryeministri Hashim Thaçi, në takime të ndara njoftoi grupet parlamentare të LDK-së dhe SLS-së për rrjedhën e takimit të fundit në Bruksel më 19 shkurt 2013, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë.

Këto bisedime po mbahen me ndërmjetësimin e përfaqësueses së lartë të BE-së, Baroneshës Catherine Ashton dhe rolin lehtësues të SHBA-ve. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.