Thyen urdhrin e mbrojtjes, arrestohet

9:11 / 21.12.2012

Policia e Kosovës njoftoi se dy persona kanë sulmuar fizikisht një femër në Pejë, duke i shkaktuar lëndime të lehta trupore, ndërsa njëri nga të dyshuarit ka shkelur urdhrin mbrojtës të lëshuar nga Gjykata Komunale, pasi ishte në marrëdhënie bashkëshortore me viktimën.

Policia njoftoi se ngjarja ka ndodhur të enjten në rrugën “ Mbretëresha Teutë”, në Pejë.

“Njëri nga të dyshuarit ka shkelur urdhrin mbrojtës të lëshuar nga Gjykata Komunale, pasi ishte në marrëdhënie bashkëshortore me viktimën. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit”, thuhet në raport.

Të dy këta persona janë dërguar në mbajtje. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.