Tolaj lirohet në arrest shtëpiak

22:18 / 10.01.2013

Ish-sekretari permanent i Ministrisë së Shëndetësisë, Ilir Tolaj, është liruar nga paraburgimi dhe do të qëndrojë në arrest shtëpiak, ndërsa Hajrullah Fejza dhe Bekim Fejza do të mbrohen në liri. Kështu ka vendosur

Gjykata Themelore e Prishtinës të enjten, kur edhe filloi seanca kundër ish-ministrit Bujar Bukoshi dhe ish-zyrtarëve të tjerë të MSH-së. Në seancë të gjithë të pandehurit u deklaruan të pafajshëm. “Është e palogjikshme të jem këtu... Dhe ju do ta shihni në fund se nuk do të dalë asgjë nga kjo”, tha Bukoshi, pasi iu lexua aktakuza, raporton “Gazeta JnK”. /Telegrafi/

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.