Tre të arrestuar për armëmbajtje pa leje

9:34 / 10.12.2012

Policia e Kosovës njoftoi se ka arrestuar tre persona në Istog për armëmbajtje pa leje.

Në njoftimin për media thuhet se tre të arrestuarve gjatë kontrollit te të njëjtit dhe në veturën e tyre janë gjetur dhe konfiskuar : një armë Astra Unceta mod.7000 cal. 22LR një karikator me gjashtë fishek, arma TT 7.62mm një karikator me 8 fishek dhe një pushkë gjuetie England me 22 fishek cal.12mm.

Në konsultim me Prokurorin pas intervistimit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje . /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.