Treni godet veturën, një i vdekur e dy të lënduar

20:04 / 4.02.2013

Treni i linjës Shkodër-Tiranë ka goditur një automjet në vendin e quajtur Kaç në Shkodër dhe për pasojë ka humbur jetën një dhe janë lënduar rëndë dy persona të një familje, të cilët udhëtonin me automjetin e përplasur.

Sipas policisë ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 18:00, ndërsa ka humbur jetën Altin Kovaçi, kurse janë lënduar shtetasit Arnest dhe Vitore Kovaçi, transmeton BW.

Me plagë të rënda ishte shtruar në spitalin e Shkodrës edhe Altin Kovaçi, i cili nuk ka mundur t'i rezistojë plagëve të marra, duke ndërruar jetë 20 minuta pas ngjarjes, ndërsa dy bashkëfamiljarët e tij ndodhen në gjendje të rëndë.

Mësohet se mjeti është përplasur nga treni, teksa tentonte të kalonte në shinat e trenit. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.