Treshja për drejtor të Burgut të Dubravës

10:08 / 7.02.2013

Pretendentët kryesorë për postin e drejtorit të Burgut të Dubravës janë: Muamer Blikiqi, ish drejtor i Burgut të Lipjanit, Rasim Selmani, që aktualisht është zyrtar për Siguri në Shërbimin Korrektues dhe Naser Balaj, i cili është zyrtar në Agjencinë e Rrezatimit.

Një burim i sigurt brenda Ministrisë së Drejtësisë në kushte anonimiteti i ka thënë “Epokës së Re”, se këta tre kandidatët janë treguar më të mirët në intervistën që është mbajtur në martën nga komisioni përkatës.

Po i njëjti burim ka deklaruar se më së largu deri më 1 mars njëri nga këta tre kandidatët do të zgjidhet drejtor i Qendrës korrektuese më të madhe në Kosovë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.