Tridhjetë ditë paraburgim për Momcilo Stojicin

17:32 / 20.01.2013

Gjykatësja e procedurës paraprake në Gjykatën Themelore në Gjilan, Emine Salihu, i ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditësh Momcilo Stojicit nga Poneshi i Gjilanit.

Haziri tha se Stojic dyshohet për veprat penale “ndihmë në vrasje” dhe “armëmbajtje pa leje”, transmeton Rajonipress.

Sipas saj, paraburgimi prej 30 ditësh Stojicit i është caktuar me kërkesën e Prokurorisë Themelore për krimet e rënda në Gjilan. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.