Vdes duke kërkuar ndihmë në Komunë

20:11 / 27.12.2012

Sadri H. Morina(1953), nga fshati Burim (ish Jovic) i Malishevës, ka vdekur të mërkurën në objektin e KK të Malishevës, ku kishte shkuar së bashku me njërin nga fëmijët e tij për të kërkuar ndihmë materiale.

Bëhet e ditur se deri te vdekja e tij kishte ardhur si pasojë e një sulmi momental në zemër, pasi i ndjeri kishte vuajtur nga sëmundja e zemrës edhe më herët.

Komandanti i stacionit policor në Malishevë, Bekim Begaj të enjten ka njoftuar se pas konstatimit të vdekjes natyrale të viktimës, trupi i tij i është kthyer menjëherë familjes për varrim, transmeton Koha.net.

Sipas familjarëve, i ndjeri ka pasur probleme me zemër dhe ka pasur ndërhyrje kirurgjike tre herë në Slloveni, ku ka qëndruar deri para katër vjetëve. Por, gjatë qëndrimit atje, ai nuk ka arritur ta rregullojë si duhet çështjen e pensionit dhe me familjen e tij pesë anëtarësh ka jetuar në kushte të rënda materiale./Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.