Vdes pacientja me gripin H1N1

20:28 / 10.01.2013

Tridhjeteshtatëvjeçarja e diagnostikuar me virusin H1N1, i njohur ndryshe si “gripi i derrave”, ka ndërruar jetë sot rreth orës 15.00.

Shpend Fazliu, zëdhënës në Qendrën Klinike Universitare, ka konfirmuar për “Kosovapress” se përkundër përpjekjeve të mjekëve të repartit intensiv dhe Klinikës Infektive, pacientja ka ndërruar jetë.

Sipas Fazliut, pacientja ishte trajtuar me Tamiflu dhe barna të tjera kundër këtij gripi.

Kjo është viktima e parë për këtë vit nga ky grip. Ndryshe, zyrtarët mjekësorë kanë bërë thirrje sot që të mos ketë panik. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.