Vegimi dhe Mimoza, emrat e AKR-së për kreun e MZHE-së

19:05 / 20.02.2013

Zëvendëskryeministri i Kosovës Behgjet Pacolli ka paralajmëruar se java që vjen do të sjell ndryshime në Qeveri.

Kreu i AKR-së ka thënë se synimi i tyre është Ministria e Zhvillimit Ekonomik dhe tashmë partia e tij i ka caktuar dy emra që do të mund të udhëheqin këtë dikaster, por që për të marrë pajtimin për ta e pret kryeministrin Hashim Thaçi.

Pacolli nuk e ka mohuar e as pohuar nëse emrat e propozuar nga AKR-ja për ministrinë e zhvillimit ekonomik do të jenë Vegim Gashi dhe Mimoza Kusari - Lila, transmeton KTV.

Lideri i AKR-sw ka thënë se ndryshime nuk pritet të ketë vetëm sa i përket postit të ministrit të Zhvillimit Ekonomik, por edhe në ministri të tjera të kabinetit qeveritar. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.