Virus në Berat, pesë foshnje në kujdes intensiv

22:38 / 5.02.2013

Qyteti i Beratit, ditët e fundit, po përballet me një virus të rrezikshëm shkaktari i të cilit ende nuk dihet. Për pak ditë pesë foshnje janë shtruar në kujdesin intensiv.

Sipas mjekësve, foshnjat nga 0 deri 2 muajshe po përballen me komplikacione të rënda të rrugëve të frymëmarrjes.
Mjekët bëjnë apel tek prindërit që të kenë kujdes për virozat e shfaqura ditëve të fundit ndërkohë që foshnjat që ndodhen në kujdes intensiv janë jashtë rrezikut për jetë. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.