Vrasje në lagjen Saraj të Shkupit

9:21 / 23.05.2013

Një vrasje ka ndodhur mbrëmë në lagjen Saraj të Shkupit. Rasti është shënuar në ora 20 e 30 minuta, ndërsa protagonistë kanë qenë personat me inicialet Z.Gj nga Saraji dhe Sh.L nga fshati Gërçec, raporton Zhurnal.

Personat e apostrofuar së pari janë fjalosur në një kafiteri afër xhamisë kryesore të Sarajit, rrugës për Lubin. Z.Gj. kishte shkuar në shtëpi dhe është kthyer pas 10 minutave me çka ka pastruar hesapet me personin Sh.L, duke shkrepur disa plumba në trupin e tij.

Policia ka qenë në vendin e ngjarjes ku dhe heton rastin, ndërsa personi Z.Gj thuhet se është arrestuar nga policia. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.