Vriten 12 njerëz nga shpërthimet në Irak

12:51 / 17.01.2013

Të paktën 12 njerëz janë vrarë nga një seri shërthimesh në Irak, ndërsa 64 të tjerë janë lënduar të enjten në Dujail, 60 kilometra në veri të Bagdadit.

Disa nga këto shpërthime duket se si qëllim kanë goditjen e pelegrinëve Shiit në rrugën e tyre të shenjtë për në Irak.

Një tjetër bombë goditi një autobus në afërsi të qytetit të shenjtë shiit të Karbela.

Sulmet vijnë pasi të paktën 23 vetë u vranë të mërkurën në një seri bombardimesh në Irak. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.