Vriten 4 militant, nga një sulm ajror i forcave amerikane

9:43 / 10.01.2013

Zyrtarë pakistanez të sigurisë, dyshojnë se nga një sulm ajror i SHBA-ve janë vrarë të paktën katër militant të dyshuar në pjesën veri-perëdinmore të rajonit Tribal.

Sulmi është raportuar të ketë ndodhur të enjten në afërsi të Mir Ali-së, në veri të Waziristanit Verior.

Ky rajon është konsideruar si zona kryesore në Pakistan ku talebanët dhe militantët e Al-Qaedas kërkojnë strehim.

Ndërsa, në një raport të AP-së, thuhet se numri i të vrarëve nga ky sulm ka arritur në 5. Ende nuk dihet identiteti i të vrarëve nga ky sulm. /Rel/Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.