Vuçiq: Askush nuk do të hapë "shampanjë" për zgjidhjen e problemit të Kosovës

19:26 / 18.01.2013

Zëvendëskryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka deklaruar sot se qëllimi kryesor është që politika kosovare të sigurojë një jetë më të mirë për serbët e Kosovës, duke respektuar Kushtetutën dhe marrjen e datës për bisedimet me BE-në.

Por, sipas tij, askush nuk do të hapë ndonjë shampanjë për zgjidhjen e problemit të Kosovës, pa marr parasysh se çfarë zgjidhje do të jetë ajo, transmeton REL.

“Kjo quhet, ecje në fije të hollë, por mendoj se qëllimet janë të arritshme. Nuk ka zgjidhje të lehtë për Kosovën, kështu mund të mendojnë vetëm kokat e zemëruara dhe ata që nuk janë në gjendje të kuptojnë presionin që po i bëhet Serbisë”, ka thënë Vucic gjatë seancës së Komitetit Qendror të Partisë Progresiste Serbe, të presidentit serb Tomisllav Nikolic. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.