Vulin demanton Shalën

16:47 / 25.02.2013

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksandar Vulin ka demantuar pohimet e koordinatorit të Kosovës për dialog me Serbinë, Blerim Shalës, sipas të cilit kryeministrat Ivica Dacic dhe Hashim Thaçi në Bruksel janë marrë vesh për shformimin e strukturave të Serbisë në pjesën veriore të Kosovës.

Deklaratat si kjo e Shalës, sipas vlerësimit të këtij zyrtari të Beogradit, bëhen për konsum të “opinionit publik të Kosovës” dhe, siç është shprehur ai, "nuk e ndihmojnë procesin negociues, por vetëm shkaktojnë huti, pakënaqësi dhe bëjnë që procesi të ndalet dhe të mos arrihen marrëveshje”, transmeton FoNet, citon Koha.net. /Telegrafi/  

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.