Zbogar: Zbatimi i marrëveshjes do të fillojë së shpejti

14:57 / 2.05.2013

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian në Kosovë, Samuel Zbogar ka theksuar se zbatimi i marrëveshjes Kosovë-Serbi do të fillojë shumë shpejt.

Zbogar kështu deklaroi gjatë vizitës që i bëri të enjten Vitisë.

Siç transmeton RTK, Zbogar ka thënë se është me rëndësi vendosmëria e dy liderëve për zbatimin e kësaj marrëveshje, prandaj ka thënë se kjo çështje nuk do të jetë problem. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.