Zbulohet pistoleta e fshehur në bukë

20:11 / 4.02.2013

Autoritetet doganore serbe kanë gjetur një pistoletë të fshehur në bukë në vendkalimin kufitar Preshevë me Maqedoninë.

Pistoleta u gjet tek një bukë e ndarë përgjysmë dhe më pas e ngjitur e futur në një qese, të cilën e dispononte një shtetas i Maqedonisë, i cili po udhëtonte me autobusin e linjës Strugë – Vjenë, transmeton INA.

Autoritetet doganore serbe informuan se pistoleta u gjet me skaner, pas dyshimeve ndaj këtij qytetari. Pisotelat është e kalibrit 9 mm, e tipit “Ekol Xhakal Dual”. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.