Zbulohet plani për vrasjen e kryeminsitrit Erdogan

20:30 / 24.01.2013

Shtatë persona kanë përfunduar në prangat e policisë turke nën akuzën e përgatitjes së një atentati ndaj kryeministrit Recep Taip Erdogan.

Kështu njoftoi gjatë një interpelance parlamentare Ministri i Brendshëm turk, Naim Sahin.

Ai tha se janë siguruar prova të mjaftueshme që vërtetojnë se të arrestuarit po planifikonin ekzekutimin e kryeministrit dhe presidentit të Turqisë.

Sahin nuk përmendi se si dhe kur janë kryer arrestimet, por u mjaftua të deklarojë se detajet e tjera do të dalin kur të ndaluarit të dalin para gjykatës.

Ministri nuk dha detaje të tjera, as identitetin e të ndaluarve dhe as vendin e arrestimit të tyre. /Telegrafi/
 

Komente

Vërejtje:
Telegrafi ka ofruar gjithmonë hapësirë të lire për komentime dhe për diskutim, me qëllimin e mirë të nxitjes së debateve. Por, për shkak të disa komentuesve të papërgjegjshëm, që keqpërdorin këtë mundësi, kemi vendosur ta ndryshojmë qasjen drejt komentimit të lajmeve. Tash e tutje, komentuesit në rubrikat "Lajme" dhe "Ekonomi", profilin e tyre duhet ta autorizojnë me email valid.

Çdo përdorues, në panelin "Settings" duhet të vendos emailin valid, e pastaj të kërkojë që në atë adresë elektronike t'i dërgohet linku për aprovim. Ky link duhet të klikohet, që të autorizohet profili përmes të cilit mund të komentoni.