Biondinat më nuk janë ideale, femra ideale janë...?

8:42 / 17.07.2013

Edhe pse biondinat përherë janë konsideruar si seks simbole, si duket koha moderne ka sjellë disa ndryshime...

Rezultatet e një ankete në të cilën kanë marrë pjesë më shumë se dy mijë meshkuj dhe u janë përgjigjur pyetjeve lidhur ngjyrën e flokëve dhe formën e trupit, kanë treguar që femra ideale janë zeshkanet me forma natyrore të trupit.

Madje, 60 për qind e meshkujve kanë pranuar që bukuroshet zeshkane janë më shumë tërheqëse sesa biondinat.

Anketa gjithashtu ka konstatuar edhe që format e plota të trupit janë në modë, ndërkaq femra thatanike përfundimisht janë jashtë interesimit të meshkujve. Meshkujt thonë që nuk i dëshirojnë femrat thatanike të cilat duken si modele në pista mode, por vajza më të plota dhe me forma natyrore të trupit. /Telegrafi/
 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.