Makarona (flutur ose spirale) me perime dhe lëng mishi

12:54 / 28.11.2012

(6- muajsh e më tej)

Nevojiten:
* 1 filxhan çaji - makarona
* 1 petë koncentrat supe
* 1/2 - karote
* 1/2 - bizeleje
* 1/2 - kungulli
* 2 domate të buta
* 1/2 luge gjelle gjalpë dhe ujë

Gatimi:
Perimet e lartpërmendura, pasi i kemi lare me ujë të rrjedhshëm, i presim (me përjashtim të bizeleve) në kubikë, duke i hedhur të gjitha së bashku në tenxhere me lëngun e mishit (viçi ose pule) të vakët.

I lëmë të marrin një valë të nxehtë.

Gjithashtu në tenxhere shtojmë makaronat dhe petën e supës koncentrat.
/Telegrafi
 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.