Liverpooli e s’pastron QPR-në

Liverpooli ka shënuar fitore të thellë me rezultat 3-0 në udhëtim te Queens Park Rangers, për të vazhduar ngjitjen në tabelë.

The Reds e mbaruan takimin për gjysmë ore. Luis Suarez shënoi dy herë në minutën e 10-të dhe të 16-të për 2-0 dhe epërsinë solide të Liverpoolt.

Daniel Agger e trefishoi epërsinë në minutën e 28-të që ishte dhe goli i fundit i sfidës.

Vendasit tentuan të ktheheshin në lojë, por Liverpool u tregua shumë stabil.

Me këtë fitore Liverpooli ka 28 pikë në tabelë dhe është në vendin e 10-të në tabelë me gjashtë pikë më pak se sa vendi i katërt Tottenhami. /Telegrafi/

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Rënia e një prej më të mirëve në botë – e larguan nga klubi në ditën e dasmës, tani stërvitet me amatorë

Man City në telashe të mëdha – Liga Premier jep paralajmërimin lidhur me shkeljen e 115 rregullave

Klopp thyen heshtjen për vendimin e Liverpoolit për emërimin e Arne Slot dhe zbulon këshillat që do t'i jepte zëvendësuesit të tij

“Jam tifozi i tij më i madh” – Rakitic emëron ikonën e Barçës si lojtarin e tij të preferuar, nuk është Messi