Action Bronson, shqiptari i parë në revistën ‘XXL’

12:33 / 20.12.2012

Reperi Action Bronson është nominuar në revistën ‘XXL’ për ‘Mixtape-in’ më të mirë të vitit.

Revista në fjalë është një nga magazinat më të mëdha muzikore në Amerikë, ndërsa e ka zgjedhur këngën “Blue Chips” të Bronson të hyjë në nominimin për pese ‘mixtape-t’ më të mira.

Arian Arslani, i njohur me emrin skenik Action Bronson, është një reper shqiptaro-amerikan nga Queensi i New Yorkut, i cili po bën bujë me muzikën e tij.

Aktualisht ai është në një turne në të gjithë Evropën. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.