Milani mposht Bayernin, fitore edhe për PSG-në dhe Chelsean (Video)

CHICAGO, IL - JULY 27: Franck Ribery (R ) of Bayern Muenchen fights for the ball with Andrea Poli of Milan during the International Champions Cup between FC Bayern Muenchen and AC Milan of AUDI Summer Tour USA 2016 at Soldier Field on July 27, 2016 in Chicago, Illinois. (Photo by Alexandra Beier/Bongarts/Getty Images)

Milani ka mposht pas penalltive Bayern Munichun në turneun që është duke u zhvilluar në SHBA.

Edhe pse Bayern e nisi më mirë lojë duke e mbyllur pjesën e parë në epërsi 2-1, në pjesën e dytë u shënuan edhe tri gola duke u barazuar gjithçka 3-3 e duke shkuar ndeshja në penallti.

Ribery që ka rilindur me Ancelottin shënoi dy herë, ndërsa Alaba një herë. Për Milanin e Montellas shënuan Niang, Bertolacci dhe Kucka.

Milani fito pas ekzekutimit të penalltive.

PSG ka qenë më e mirë se Real Madridi duke e mposhtur 3-1.

Marcelo shënoi për Real Madridin, ndërsa për PSG-në shënoi Munier dy herë dhe Ikone një herë.

Ndeshje e fundit e zhvilluar pas mesnate në tokën e premtuar ishte ajo me Chelseat dhe Liverpoolit.

Derbin anglez e fitoi skuadra e Antonio Contes 1-0 me golin e shënuar nga Gary Cahill. /Telegrafi/

Milan – Bayern 3-3

Real Madrid – PSG 1-3

Chelsea – Liverpool 1-0

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Phil Foden shpjegon pse Bellingham është një ‘dhuratë nga Zoti’ për Anglinë

Refuzohet kërkesa e Prokurorisë, Akil Gjakova lirohet nga paraburgimi

Xhudo
Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve