Paqarada shkëlqen, asiston në fitore (Video)

Mbrojtësi kosovar Leart Paqarada vazhdon me paraqitje të mira me Sandhausenin në Bundesliga 2.

Anëtari i Përfaqësueses së Kosovës, ka asistuar në fitoren 2-0 të skuadrës së tij ndaj Dynamo Dresdenit.

Ai asistoi në golin e parë të shënuar nga Wooten në minutën tetë të takimit.

Edhe në këtë takim si gjithmonë, Learti ishte titullar dhe luajti gjatë gjithë ndeshjes.

Ndërkohë, Nurnbergu i Enis Alushit mundi 2-0 Union Berlinin e Eroll Zejnullahut. Alushi nuk ishte fare në protokoll shkaku i lëndimit, dhe ky nuk është sinjal i mirë për përzgjedhësin, Albert Bunjaku, para ndeshjeve të tetorit me Kroacinë e Ukrainën.

Derisa Alushi nuk u paraqit fare, Eroll Zejnullahu nuk po kalon momente të mira dhe po paraqitet vetëm minutat e fundit të ndeshjes si në këtë takim që u inkuadrua në minutën e 77-të. /Telegrafi/

Real Madrid TV sulmon gjyqtarët e El Clasicos, pretendon se një nga golat e Barcelonës nuk ishte e rregullt

Edhe po të shënonte Yamal, sërish Barcelonës nuk do t'i pranohej goli - mediumi spanjoll sqaron skenarin

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Man City dhe Arsenali në ‘luftë’ me njëra-tjetrën për shërbimet e sensacionit të Ligës Premier

Capello zgjedh katër gjeni të futbollit, nuk e përfshin Ronaldon

"90 për qind e gjyqtarëve anojnë nga Real Madridi", rikthehet deklarata e ish-gjyqtarit të La Ligës pas El Clasicos