Reali nuk fal – City as në EL

Përkundër se kishte siguruar kualifikimin në fazën e mëtutjeshme të Ligës së Kampionëve, Real Madridi nuk ka lejuar që Ajaxi të nxjerrë rezultat pozitiv në Santiago Bernabeu. Los Blancos fituan me rezultat 4-1.

Ishte minuta e 13-të kur Modric dërgoi një top drejt Benzemas, francezi pasoi te Cristiano Ronaldo, i cili me forcë e dërgoi në rrjet.

Callejon në mënyrë mjeshtërore pranoi pasimin e Modricit për ta dyfishuar epërsinë (38’) dhe ky ishte rezultati i gjysmës së parë.

Në minutat e para të pjesës së dytë (49’), Kaka dëshmoi se është akoma lojtar klasi duke pranuar një asistim të Ronaldos dhe duke shënuar nga distanca.

Golin e nderit për mysafirët e shënoi Derk Boerrigter (59’).

Pa përfunduar takimi, Callejon e shënoi edhe golin e dytë personal (88’). Asistimi ishte i Moratas.

Në takimin tjetër të Grupit D, Borussia Dortmundi e ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat minimal. Kampioni i Anglisë mbyll fazën grupore pa asnjë fitore të vetme.

Golin e vetëm në ndeshje e shënoi Julian Schieber (57’), pas asistimit të Jakub Blaszczykowskit.

Borussia Dortmundi kryeson grupin me 14 pikë, ndërsa Real Madridi zë vendin e dytë me 11 pikë. Ajaxi do të luajë në Europa League. /Telegrafi/

Njihuni me bukuroshet shqiptare që morën vëmendjen e të gjithëve në Allianz Arena

Hazard më në fund i kundërpërgjigjet Kroosit për deklaratën goditëse rreth formës së belgut te Real Madridi

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

Zbulohen fjalët që Bellingham ia tha Kanes kur po bëhej gati ta gjuante penalltinë

Michail Antonio zbulon fjalët që bankina e West Hamit i dëgjoi nga Klopp në drejtim të Salah