Roma shkon në pushim me epërsi të dyfishtë (Video)

Ashtu siç pritej Roma ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë në përballje me skuadrën rumune Astra.

‘Giallorosët’, kanë shkuar në pushim me rezultat të pastër 2:0, rezultat që i jep më shumë komoditet për vazhdimin e ndeshjes.

Golin e dytë në këtë sfidë për Romën e shënoi mbrojtësi argjentinas Federico Fazio.

Argjentinasi shënoi me kokë pasi topi më herët kishte goditur shtyllën e mysafirëve. /Telegrafi/

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Zyrtare: Serie A do të ketë pesë skuadra në Ligën e Kampionëve për sezonin 2024/25

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit