Shkëndija shkatërron Pobedën (Foto/Video)

Në kuadër të xhiros së katërt të Ligës së parë të Maqedonisë, Shkëndija ishte nikoqir i Pobedës nga Prilepi.

Klubi tetovar fitoi tre pikë të vlefshme në saje të triumfit me rezultat 3-1, ku shënuan Ferhan Hasani nga pika e bardhë, Armend Alimi dhe Demir Imeri, transmeton Telegrafi Maqedoni.

Shkëndija në pjesën e parë dukej e lodhur shkaku i garave evropiane, ku mbaroi aventurën në xhiron e katërt kualifikuese.

Pjesa e parë mbaroi pa gola edhe pse ekipi tetovar pati disa raste të mira për të shënuar. Stenio Junior nuk pati fat të shtyj topin në rrjetë edhe pse pati mundësi të artë.

Në fillim e pjesës së dytë (min 48) kapiteni i Shkëndijës shënoi nga pika e bardhë për zhbllokimin e rezultatit.

FB_IMG_1472399326870

Rezultatin e dyfishoi mesfushori Armend Alimi në minutën e 73-të nga një aksion i mirë organizuar.

FB_IMG_1472400374889

Demir Imeri e thelloi epërsinë e ekipit tetovar në minutën e 82-të duke shënuar një gol nga kundërsulmi.

Edhe vazhdimi i pjesës së dytë ishte i dominuar nga loja pozitive e Shkëndijës me disa raste të mira për të shënuar.

Në fund shënoi ekipi mysafir për rezultatin 3-1 ku shënoi Sharkoski.