AO: Djokovic në finale, shkatërron Ferrer

14:45 / 24.01.2013

Novak Djokovic e ka pasur të lehtë për të arritur në finalen e tretë radhazi të Australian Open në tre sete (6-2, 6-2, 6-1) të katërtin në botë, David Ferrer, brenda vetëm 89 minutash.

Djokovic në finale do të presë fituesin e gjysmëfinales tjetër, Andy Murray dhe Roger Federer, të cilët takohen të premten.

Në finalen e femrave do të përballen kinezja Li Na, e gjashta në botë, dhe e para e renditur, bjellorusja Victoria Azarenka. /Telegrafi/

 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.