Buffon meriton Topin e Artë, thotë Agnelli

21:34 / 24.01.2013

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli, ka deklaruar se portieri legjendar Bianconer, Gianluigi Buffon, meriton ta fitojë së paku një herë në karrierën e tij Topin e Artë.

Yllli i Barcelonës, Lionel Messi ka fituar që katër vjet radhazi Topin e Artë, por Agnelli thotë se Buffon e ka merituar ta fitojë së paku një herë.

“Sipas historisë nga viti 1978, deri në vitin 2007, Topi i Artë është fituar nga lojtarë që kanë luajtur në Serie A”.

“Pas kësaj periudhe të gjatë, trofeu është dhënë jashtë Italisë. Shpresa ime është e madhe që një ditë edhe Buffon ta fitojë, sepse ai vërtet e meriton, është portieri më i mirë në histori të futbollit”, ka thënë Agnelli.

 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.