Casillas shpreson që lëndimi të mos jetë serioz

16:24 / 24.01.2013

Portieri i Real Madridit, Iker Casillas, shpreson që lëndimi që e morri në ndeshjen kundër Valencias, të mos jetë serioz dhe të kthehet sa më shpejtë që të jetë e mundur.

 Casillasit iu desh të largohej nga fusha pas 17 minutave lojë për shkak të një lëndimi që e morri në dorë dhe do sot do t’i bëj ekzaminimet mjekësore për ta mësuar kohëzgjatjen e lëndimit.

“Menjëherë e kuptova që diçka nuk është në rregull. Kam pak dhimbje. Doktori pa diçka që nuk i pëlqeu dhe tash duhet të presim që t’i bëjmë testet relevante për ta kuptuar se sa serioz është lëndimi. Por, shpresoj të mos jetë shumë serioz”.

“Është vetëm gishti i madh i dorës dhe fakti që lëndimi nuk është në kyçin e dorës, është shumë mirë për mua. Do të mundohem të kthehem sa më shpejt që të jetë e mundur”, ka thënë Casillas./Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.