Dortmundi dëshiron vendin e dytë dhe Kupën e Gjermanisë

14:33 / 3.02.2013

Mbrojtësi i Borussia Dortmundit, Mats Hummels, shpreson që ekipi i tij ta përfundojë sezonin në vendin e dytë në Bundesliga dhe ta fitojë Kupën e Gjermanisë.

Ekipi i Jurgen Kloppit e ka fituar Bundesligan që dy vite radhazi, por këtë edicion kanë ngelur 15 pikë prapa Bayern Munichut.

“Leverkuseni ka shfaqur paraqitje stabile dhe sigurisht se e meriton vendin e dytë”.

“Por, për ne, të dalim në vendin e dytë dhe ta fitojmë Kupën e Gjermanisë do të ishte mënyra më e mirë për ta mbyllur sezonin”, ka thënë Hummels për Bild. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.