Dortmundi, Stuttgarti e Wolfsburgu në çerekfinale

22:32 / 19.12.2012

Borussia Dortmundi është kualifikuar në çerekfinale të DFB Pokal pas triumfit prej 5-1 kundër Hannoverit.

Mario Goetze shënoi het-trik në këtë takim (3’, 40’ dhe 85’), ndërsa Blaszczykowski (18’) dhe Lewandoëski (90’) i shënuan dy golat tjerë. Golin e nderit për Hannoverin e realizoi Diouf (79’).

Stuttgarti eliminoi 1. FC Cologne me rezultat 2-1, ndërsa me rezultat identik Wolfsburgu mposhti Bayer Leverkusenin.

Bochumi ishte bindës kundër Munich 1860 në triumfin prej 3-0. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.