EL: Chelsea ndaj Spartës, Interi kundër Clujit

14:48 / 20.12.2012

Kampioni i Evropës, Chelsea, që u eliminua nga Liga e Kampionëve që në fazën grupore dhe vazhdoi rrugëtimin në Europa League, në këtë garë do ta ketë kundërshtar ekipin çek, Sparta Praha.

Shortin për 1/16 e finales, nxori Interin përballë skuadrës rumune CFR Cluj, ndërsa Liverpooli do të luajë ndaj kampionit rus, Zenit St Petersburg.

Kampioni në fuqi i Europa League, Atletico Madrid, do të ketë për kundërshtar Rubin Kazanin.

Lista e plotë e përballjeve në 1/16 e finales së Europa League:

Napoli - Viktoria Plzen
Tottenham Hotspur - Olympique Lyonnais
Borussia Monchengladbach - Lazio
AC Sparta Praha - Chelsea
Anzhi Makhachkala - Hannover 96
FC Basel - Dnipro Dnipropetrovsk
Ajax - Steaua Bucharest
Atletico Madrid - Rubin Kazan
VFB Stuttgart - Genk
Neëcastle United - Metalist Kharkiv
Bayer Leverkusen - Benfica
Dynamo Kiev - Girondins de Bordeaux
Zenit St Petersburg - Liverpool
Levante - Olympiakos
Inter - CFR Cluj
BATE Borisov – Fenerbahce

/Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.