Fitore e thellë e Cityt

16:58 / 17.02.2013

Manchester City ka mposhtur Leeds United me rezultat 4-0 për t’u kualifikuar në rrethin tjetër të FA Cup.

 City në këtë duel ishte i papërmbajtshëm, duke shënuar ndaj skuadrës nga kategoria e dytë qysh në minutën e pestë me anë të Yaya Toures, para se Sergio Aguero të shënonte nga penaltia në minutën e 15-të për 2-0 dhe rezultatin e pjesës së parë.

Në pjesën e dytë Carlos Tevez (52’) dhe Aguero me golin e dytë (74’), vulosën fitoren dhe rezultatin përfundimtar prej 4-0.

City kështu i bashkohet Chelseat në rrethin tjetër të FA Cup, që po ashtu e mposhti Brentfordin me të njëjtin rezultat. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.