Juve refuzoi ofertën e Bayernit për Vidal

20:10 / 15.02.2013

Juventusi besohet se ka refuzuar një ofertë marramendëse për mesfushorin Arturo Vidal, i cili së fundmi ka shkëlqyer për kampionin e Italisë.

 Bayerni i Munichut besohet se ka bërë një ofertë të jashtëzakonshme prej 30 milionë eurosh për Vidal, mirëpo është Juventusi që automatikisht e ka refuzuar.

Bavarezët po kërkojnë që të kthejnë Arturo Vidalin në Bundesliga pas shkëlqimit të tij me Bayer Leverkusenin dhe duke marrë parasysh vullnetin e kilianit për t’u kthyer në Gjermani edhe për verës nuk përjashtohet një transfer i tij. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.