Klopp: Dua të bëhem ‘Mourinho i ri’ i Guardiolas

18:47 / 30.01.2013

Trajneri i Borussia Dortmundit, Jurgen Klopp, mezi po e pret ballafaqimin me trajnerin e ri të Bayern Munichut, Pep Guardiola, duke thënë se ai dëshiron të bëhet Jose Mourinho i ri për të.

“Dua të bëhem Mourinho i ri i Guardiolas. Duam të jemi kundërshtarë të papëlqyer për Bayernin në vitet e ardhshme”.

“Nëse unë nuk i pëlqej Guardiolas gjatë ndeshjes apo për shkak të rezultatit, ky nuk do të jetë problem për mua”.

“Sidoqoftë, nuk besoj se Pep ka ndjenja të këqija për rivalët e tij. Mendoj se do të shkojë shumë mirë me të. Kam marrëdhënie të mira me Mourinhon gjithashtu”, ka thënë Klopp për Bild. /Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.