Serie A, java 17 – Ujqit e vjetër sulmojnë në dimër

15:07 / 17.12.2012

Në javën e 17-të të kampionatit italian, Serie A, ishin veteranët ata që lanë gjurmët e tyre, në dy ndeshje që markuan dhe ndryshimin kryesor në tabelë.

 Interi i shkoi Lazios në Olimpico ku pësoi humbje dhe ku i jashtëzakonshëm u tregua Miroslav Klose, që përkundër moshës ishte i pakapshëm dhe tejet konkret.

Juventusi e shfrytëzoi gabimin e Interit dhe shënoi fitore me rezultat të thellë ndaj Atlantas, ku paraqitje mjeshtrore shfaqi Andrea Pirlo.

Fiorentina u tregua e pamëshirshme teksa Milani e festoi 113 vjetorin me një fitore të thellë ndaj Pescaras. Napoli pësoi humbje, duke bërë që Interi të qëndrojë në vendin e dytë në tabelë.

Formacioni më i mirë i javës së 17-të në Serie A:

Portier: Federico Marchetti (Lazio)

Mbrojtës: Portanova (Bologna), Chiellini (Juventus), Pasqual (Fiorentina).

Mesfushorët: Kone (Bologna), Pirlo (Juventus), Pizzaro (Fiorentina), Ilicic (Palermo).

Sulmuesit: Klose (Lazio), Toni (Fiorentina), Belfodil (Parma). 


                           Marchetti
            Portanova - Chiellini - Pasqual

             Kone - Pirlo - Piazzaro - Iicic

                 Klose - Toni - Belfodil

 

/Telegrafi/

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.