Stoichkov: Guardiolan e shoh te City

19:03 / 9.01.2013

Ish-ylli i Barcelonës, Hristo Stoichkov, beson se Pep Guardiola është shumë e mundur të drejtojë Manchester Cityn në të ardhmen e afërt.

Guardiola konfirmoi së fundmi se do t’i kthehet futbollit në sezonin 2013/2014 dhe klube si Bayerni, Chelsea, City dhe Arsenali janë vënë pas tij.

“Unë e shoh Guardiolën te Manchester City. Tandemi Begiristain-Guardiola ka krijuar mrekullira te Barcelona në të kaluarën”, ka theksuar bullgari.
 

Komente

Portali Telegrafi ka kënaqësinë t'u ofrojë forum të lirë për komente dhe diskutim. Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me përjashtim të menjëhershëm nga komentimi.
Ju lutem lexoni rregullat këtu.